CHEMIE NA GYMNÁZIU POLIČKA  
Úvodní stránka arrow Soutěže arrow Becario
úterý, 20. březen 2018
 
 
Hlavní nabídka
Úvodní stránka
Učební plány
Laboratorní cvičení
Přehled vyučujících
Doporučená literatura
Chemická olympiáda
Soutěže
Akce
Gymnázium Polička
Kalendář událostí
« < Březen 2018 > »
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Přihlaste se...

Zapomenuté heslo
Registrovat se
Becario - zvítězili jsme v letošním ročníku PDF Tisk E-mail

Becario - středoškolská soutěž v experimentální chemii

 ZVÍTĚZILI JSME VE 2. ROČNÍKU SOUTĚŽE

BECARIO - Občanské sdružení pro rozvoj vzdělanosti vyhlásila ve spolupráci s VŠCHT Praha a Národním centrem pro mladé chemiky v roce 2008 2. ročník soutěže v experimentální chemii - "O pohár Becaria" na téma Chemie a elektřina.
 
 
Aparatura MHD

Aparatura MHD

 
 

Soutěžní tým naší školy ve složení Vojtěch Bednář (3. ročník), Martin Mareš a Filip Petrásek (septima) přihlásili do soutěže svůj projekt s názvem: Magnetohydrodynamický generátor (MHD). Do soutěže bylo přihlášeno celkem 28 projektů, ze kterých 14 postoupilo do finále.   

 
 

Prezentace

 
 
Relaxace na parníku

Relaxace na parníku

 
 
Foto s půvabnou hosteskou nemohlo chybět ;-)

Foto s půvabnou hosteskou nemohlo chybět ;-)

 
 

Letošní finále bylo dvoudenní a konalo se ve dnech 22. - 23. dubna na VŠCHT Praha. První den finále byl pro nás "relaxační" po obědě jsme vyslechli příspěvky prvních 7 soutěžních týmů. Mohli jsme si tak oťuknout porotu a pečlivě sledovat naše konkurenty. Večerní program byl velmi příjemný - večerní plavba s rautem, na kterém nechyběla například diskotéka. Druhý jsme již pociťovali nervozitu, tím více, že naše prezentace přišla na řadu jako poslední - že by se tu řídíli heslem - nejlepší nakonec :-) 

 
 
prof. Ing. Rudolf Zahradník, DrSc. při hodnocení prezentací

prof. Ing. Rudolf Zahradník, DrSc. při hodnocení prezentací

 
 
Mgr. Jan Sigl při vášnivém rozhovoru s prof. Zahradníkem - jak jinak než o kvantové fyziice

Mgr. Jan Sigl při vášnivém rozhovoru s prof. Zahradníkem - jak jinak než o kvantové fyzice ;-)

 
 

Odborné porotě předsedal prof. Rudolf Zahradník, významný český kvantový chemik, čestný předseda AV ČR a zároveň první předseda AV ČR. Hodnocení prací v podání tohoto noblesního pána byla balzámem pro duši. Prezentace našeho týmu byla naprosto excelentní, zvláště dobře působil jistý projev Martina Mareše, který by mu mohl závidět kdejaký student vysoké školy. Již po skončení prezentace bylo vidět, že jsme porotu zaujali. Uznalé pokývání p. prof. Zahradníka toho bylo důkazem.

 
 
Náš tým při přípravě prezentace

Náš tým při přípravě prezentace

 
 
Ukázka z prezentace

Ukázka z prezentace

 
 
Vojta, Martin a Filip při prezentaci

Vojta, Martin a Filip při prezentaci

 
 

Slavnostní vyhlášení soutěže a předání cen proběhlo v budově Senátu ČR. Nervozita rostla, napětí by se dalo krájet, ale slova porotce: "První místo získává Gymnázium Polička se svým projektem Magnetohydrodynamický generátor." byla odměnou za týdny poctivé práce. Tento úspěch byl korunován řadou věcných cen a nemalou finanční odměnou.

 
 

Plni nervozity a napětí před slavnostním vyhlašením

Plni nervozity a napětí před slavnostním vyhlašením

 
 
Foto se členy poroty prof. Zahradníkem a prof. Němcovou

Foto se členy poroty prof. Zahradníkem a prof. Němcovou

 
 
Kompletní vítězný tým v Senátu ČR

Kompletní vítězný tým v Senátu ČR

 
 

Závěrem je třeba říci, že Vojta, Martin a Filip dosáhli významného úspěchu a na slova uznání z úst porotců, zvláště prof. Zahradníka nikdy nezapomenou. Pevně věřím, že kluci budou dobrým příkladem mladším spolužakům, kteří se se svými budoucími projekty svým starším kolegům přiblíží.    

 
G R A T U L U J E M E !!!
 
 
Malá oslava úspěchu při cestě domů
 

Malá oslava úspěchu při cestě domů

 
 
 

 Rozhovor pro Český rozhlas (mp3)

 
 

-ms-

 

2007

BECARIO - Občanské sdružení pro rozvoj vzdělanosti vyhlásila ve spolupráci s VŠCHT Praha a Národním centrem pro mladé chemiky v roce 2007 1. ročník soutěže v experimentální chemii - "O pohár Becaria" na téma Chemie a světlo.

 
 Aparatura Becario 2007
 

Tým naší školy ve složení Václav Ridl, Ivona Králíčková a Jan Dvořák se do soutěže přihlásili s aparaturou BECARIO 2007. Tato aparatura umožňuje sledovat rychlost chemické reakce s automatickou indikací konce reakce. Mezi přihlášenými 57 týmy ze všech koutů republiky naši studenti uspěli a postoupili do finále.   

 

Finále se konalo 18. dubna na VŠCHT Praha. Odborné porotě předsedal prof. Václav Pačes, předseda AV ČR. Velmi pěkná prezentace Václava a Ivony porotu zaujala a naší studenti obsadili nádherné 3. místo. Tento úspěch byl korunován řadou věcných cen a nemalou finanční odměnou. Slavnostní předání cen proběhlo v zeleném salónku budovy Senátu ČR.

 

Václav svou aparaturu přihlásil rovněž do soutěže České hlavičky a tato byla vybrána mezi 3 nejúspěšnější projekty. Vyhlášení výsledků proběhne 17. listopadu a slavnostní galavečer bude přenášen Českou televizí.   

 
G R A T U L U J E M E a držíme pěsti
 
Foto s porotou
 
 Soustředěná porota
 
 Prezentace našich soutěžících
 
 A tudy vstupuje do aparatury světlo
 
 Názorná ukázka
 
 Slavnostní vyhlášení v Senátu ČR
 
Články o soutěži: Český rozhlas Becario
 

 -ms-

Aktualizováno ( pátek, 02. květen 2008 )
 
Info pro studenty
Kvinta
Sexta
Septima
1. ročník
2. ročník
Profesní chemie I.
Profesní chemie II.
Chemický seminář
Bleskovky
Jméno:

Zpráva:

Aktuální anketa
Jak se těšíte po prázdninách do školy?
 
 
 
 
 
 
Ke stažení
Literatura
Chemický software
Ukaž co umíš - testy
Ukázkové písemky
Zajímavosti
Zajímavé weby
Zajímavé pokusy
Chemické básničky
Různé
Vzkazy
Ankety
Máte dotaz?
 
Top! Top!